З приходом тепла прокидаються і кажани


Всі види кажанів, які проживають на території України, є видами, що перебувають під охороною. У містах кажани зимують у міжпанельних швах, щілинах на горищах лоджіях та інших місцях, що нагадують печери: вони є нашими непомітними сусідами. Лише маленькі шматочки посліду на віконному карнизі або тихе шарудіння в стіні будівлі можуть засвідчити їх присутність. Тому нагадуємо, як поводитися з подібними тваринами у разі, якщо одна з них залетить в квартиру або будинок.
Усі види наших кажанів харчуються винятково комахами і є корисними тваринами. Подібно до їжаків, вони мають маленькі, дуже гострі зуби для подрібнення часто дуже твердих покривів комах. Проте ні зуби, ні кінцівки кажанів не пристосовані для створення сховищ, тому вони оселяються в природних укриттях або спорудах, створених людиною чи тваринами.
Кормова база поки відсутня (ще немає комах), а організм тварини після сплячки голодний або навіть виснажений. Якщо кажана повернути в природу, він може не пережити холоду і голоду. Якщо до вас залетів кажан, або ви просто знайшли на вулиці знесилену тваринку, покладіть її в коробку (підійде будь-яка, яка закривається; при лові обов’язково скористайтеся рукавичками – медичними або зі щільної тканини). Потім варто напоїти кажана – по пробудженню у них сильна спрага.
Після виконання всіх необхідних процедур потрібно звернутися до рятувальників. Тварину заберуть і помістять у відповідні умови, де вона зможе впасти у сплячку до приходу справжнього тепла.
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій