Заступники директорів шкіл визначали шляхи формування ключових компетентностей, необхідних для успішної реалізації особистості в суспільстві (фото)


9 лютого 2017 року у спеціалізованій школі № 76 імені Олеся Гончара відбувся семінар-практикум для заступників директорів на тему: «Шляхи формування ключових компетентностей, необхідних для успішної реалізації особистості в суспільстві».
В умовах модернізації змісту освіти проблема компетентнісного підходу є досить актуальною. Адже динамічні зміни життя, постійне оновлення інформації зумовлюють потребу у членах суспільства – фахівцях, які здатні оперативно адаптуватись, навчатись протягом життя, безперервно розвиватись. Компетентнісний підхід в освіті – це відповідь на вимоги часу. Що ж таке компетентності? Компетентності – це динамічна комбінація знань, способів мислення, поглядів, цінностей, навичок, умінь, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно вирішувати життєві проблеми, провадити професійну і подальшу навчальну діяльність.
Безумовно, у формуванні компетентностей особистості головну роль відіграє педагог, який може мислити креативно і прогресивно, прогнозувати результати своєї діяльності й моделювати навчально-виховний процес на основі досягнень сучасної педагогічної науки. Учасники семінару презентували свої ідеї щодо формування компетентності спілкування державною та іноземною мовами, інформаційно-цифрової, соціальної та громадянської компетентностей. Обговорили питання можливостей різних предметів у формуванні наскрізних умінь учнів.
Методист районного управління освіти, молоді та спорту Марія Тромса, підбиваючи підсумки семінару, наголосила на тому, що сьогодні надважливим завданням сучасної школи є те, аби діти здобули уміння і компетенції ХХІ століття, які потрібні сучасному українцю. Адже дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи.
Джерело: СШ №76