Завідуюча ДНЗ №219 Ніна Рожко стала «Киянкою року» у номінації «Жінка-берегиня» (фото)


Жінок, які досягли значних успіхів у професійній та громадській діяльності в рамках програми «Киянка року» в столиці відзначають щороку, проте, у зв’язку з подіями в державі, цьогорічний формат заходу було дещо змінено: церемонія нагородження переможниць була менш розважальною і відбувалась під девізом «Жінки за мир».
Крім цього, номінантами у вже звичних для конкурсу п’ятнадцяти номінаціях: «Жінка – лідер року», «Жінка – активна громадська діячка», «Жінка в благодійницькій діяльності», «Жінка в журналістиці», «Жінка – підприємець року», «За внесок жінки у охорону здоров’я», «Жінка – промисловий працівник року», «Жінка – державний службовець року», «За внесок жінки у розвиток культури та мистецтва», «Краща жіноча ініціатива року», «За внесок жінки в розвиток духовності», «Жінка – науковець року», «За внесок жінки у розвиток сфери соціального захисту», «За досягнення жінки у сфері фізкультури і спорту», «Жінка – берегиня», цього року були й жінки-волонтери, які допомагають учасникам бойових дій в зоні АТО.
Учасницями міської конкурсної програми стали киянки, які своєю діяльністю сприяють розвитку усіх сфер суспільного життя, є неформальними лідерами в різних галузях, беруть активну участь у державотворчому процесі, суспільному та громадському житті міста.
Святошинський район завжди пишався жінками, які своїм щедрим талантом і натхненною працею служать людям, досягнувши високих успіхів - кожна у своїй справі.
Ось і цього разу на розсуд міської конкурсної комісії поданням Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації було винесено гідну кандидатуру «жінки-берегині» - завідуючої спеціалізованого дошкільного навчального закладу № 219 для дітей з порушенням зору та інтелекту Ніни Миколаївни Рожко.
З 1999 року Ніна Рожко очолює єдиний на правому березі столиці дошкільний навчальний заклад, що спеціалізується на ранній корекції і компенсації вторинних відхилень у розвитку дітей, здійснює лікувально-відновлювальну роботу по виправленню вад зору, а також на всебічно розвиває дітей та успішно готує їх до школи виключно за бюджетні кошти.
Ця надзвичайна жінка з незмінною посмішкою на обличчі несе на своїх плечах щоденну титанічну працю, віддаючи часточку свого серця для зцілення вразливих дітей: до кожного знайде підхід, подарує промінчик надії, адже розуміє, що саме в цьому й полягає педагогічна майстерність.
Ніна Миколаївна – чудовий господар. За 15 років її плідного керівництва дитячий садок став одним із лідерів дошкільної освіти міста та району загалом. Вже протягом семи років дошкільний заклад входить до десяти кращих спеціальних дошкільних навчальних закладів України.
У 2012 році ДНЗ №219 було з відзнакою атестовано Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
З її ініціативи базу дошкільного навчального закладу використовують міжнародні делегації з ICFPV (International Council for Education of People with Visual Impairment), Польщі, Білорусії та Туреччини.
З 2005 по 2010 роки Ніна Миколаївна очолювала осередок Асоціації тифлопедагогів міста Києва, а з червня 2010 року стала віце-президентом Всеукраїнської громадської організації «Асоціація тифлопедагогів України».
У 2011 році за ініціативи Ніни Рожко, при підтримці Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в Святошині були відкриті спеціальні класи для дітей з порушенням зору в загальноосвітній школі № 281 і розпочалась інклюзивна освіта особливих дітей.
Професіоналізм, активна громадянська позиція, уважне ставлення до колег, вихованців та їх батьків – основні принципи роботи Ніни Миколаївни - є запорукою успіху в усіх справах.
У 2003 році Ніна Рожко занесена в книгу «Новітня історія України. Портрети сучасниць», у 2007 році нагороджена дипломом «Сучасний керівник», а в 2013 році нагороджена дипломом «Серце віддаю дітям» в номінації «Світло душі».
Ніна Рожко володіє рідкісним даром – умінням жити для дітей життям самих дітей. Вона, як ніхто інший, знає їх проблеми та потреби, вміє відчувати їх душевний біль та ділити з ними їх радощі. Її життя є прикладом того, як бути Жінкою з великої літери, з відкритою душею і чуйним серцем.
І таких в Святошині - більшість. Ми пишаємося своїми жінками та вітаємо переможницю престижної столичної премії «Киянка року-2015».
Бажаємо успіхів, здоров’я, натхнення та подальших високих звершень на обраній професійній ниві.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.