Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Збереження екології – економічна вигода для держави (фото)

Опубліковано 20 грудня 2013 року о 12:41

8 жовтня в Україні стартувала Національна програма зі збору та утилізації відпрацьованих батарейок під назвою «Викидай правильно!». В Україні ще давно з’явилась проблема безпечної утилізації відпрацьованих батарейок і акумуляторів. Адже їх кількість постійно зростає з появою нових пристроїв, споживачі часто їх міняють, купують нові, а от відпрацьовані акумулятори та батарейки здебільшого викидають у сміттєвий бак. Усі зібрані батарейки утилізуватимуться на потужностях українських підприємств і вивозитимуться на експорт. Про це розповів на відкритті акції міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація залучилася до загальнонаціональної програми зі збору та утилізації відпрацьованих батарейок. Адже метою програми є збереження навколишнього природного середовища та здоров’я людей нашої держави, в тому числі мешканців Святошинського району міста Києва.

Зазначимо, що використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи і сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються. Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в живі організми, в яких викликають ураження органів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Тому з метою зменшення кількості токсичних речовин в твердих побутових відходах доцільніше налагодити переробку батарей ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища.

Промислова переробка – це суперекологічний підхід. В масштабах держави для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів. Після переробки батарейки з компонентів батарейки отримують сухі розподілені хімічні елементи і сортовані відходи з упаковки (картон і пластик). Тобто 95% того матеріалу можна вилучити і повернути в економіку. Отже розпочатий екологічний проект має і комерційну вигоду на рівні держави.

До того ж в Україні є власний завод для переробки батарейок (ДП «Аргентум»), але він не працює в зв'язку з «відсутністю сировини для виходу на робочі об'єми».

Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація переймаючись питанням утилізації «корисно-небезпечних» батарейок на території Святошинського району встановила контейнери для збору відпрацьованих батарейок у приміщеннях усіх десяти РЕО.

За дорученням голови Святошинської РДА Бондаря Юрія Івановича директор КП «Екологія в Святошинському районі м. Києва» Мельниченко Олег Іванович організував збір використаних батарейок з пунктів прийому РЕО. Завдячуючи небайдужості мешканців Святошинського району міста Києва, було зібрано майже 100 кг використаних батарейок.

Станом на 19 грудня 2013 року КП «Екологія в Святошинському районі м. Києва» акумулювало на складі підприємства всі зібрані відпрацьовані батарейки для їх подальшої передачі спеціальним підприємствам по утилізації та переробці.

Зазначимо, що ініціатива Святошинської держадміністрації знайшла відгук у мешканців району і вони активно долучилися до збору використаних батарейок. До того ж спільні зусилля і мешканців, і підприємств, і держадміністрації району внесли свій вклад в очищення навколишнього середовища від забруднення та, маємо надію, принесуть державі економічну вигоду.

 

Джерело: КП «Екологія в Святошинському районі м. Києва»


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux