Екскурсійні маршрути
Святошин туристичний
Історія Святошинського району сягає ще часів Київської Русі, з того часу до нас дійшли топонімічні назви місцевостей – Борщагівка, Святошин, Берковець, Біличі тощо. І здавалося б, що це звичайний київський «спальний район», в якому тільки археологи можуть знайти щось історичне, але нам є чим вас здивувати. Для киян та гостей міста розроблені маршрути для дослідження Святошина. Особливо буде цікаво жителям нашого району.
Увага! - Деякі туристичні маршрути неможливі у воєнний час, наприклад на режимні об’єкти чи в лісопаркові смуги, які ще остаточно не розміновані.
Історичний Святошин
Ця екскурсія буде цікава тим, хто тільки знайомиться з районом Святошин. Ми поговоримо про його історію, сучасні реалії, перспективи на майбутнє. Більшу частину прогулянки будемо зосереджені на минулому. Історичні пам’ятки які ви побачите на екскурсії можуть бути неочікуваними – найстаріший кінотеатр Києва «Екран», стара церква серед сучасної забудови, дачі забутого курорту, дерева-старці що знаходяться під охороною держави та багато інших цікавинок. Звичайно, що ми поговоримо про історію району та його окремих місцевостей, про визначні особистості, що пов’язані зі Святошином. Закінчувати екскурсію бажано в Музеї історії Святошинського району.
На екскурсії ви побачите:
- Пам’ятник Миколі Святоші;
- Вишукані дачі де відпочивали кияни;
- Залишки хвойного лісу, що приваблював відпочивальників;
- Реліктові дерева;
- Церкву Казанської Божої матері;
- Пам’ятники присвячені подіям Другої Світової Війни;
- Депо швидкісного трамваю.
Формат екскурсії: транспортно-пішохідний. Тривалість: 2.5 години
Шлях на Житомир
Сучасний проспект Перемоги отримав свою назву у 1985 році, раніше був відомим як Житомирське і Києво-Брестське шосе, згодом Брест-Литовський проспект. Це важлива транспортна артерія міста цікава і для історичних розвідок. Пішохідна екскурсія проспектом Перемоги починається від станції метро Нивки та закінчиться у сквері імені Василя Стуса. Ми поговоримо з вами як про сучасний Святошин, так і про його історію, побачимо багато цікавого, наприклад:
- Історична забудова для працівників колишнього Станкозаводу;
- Пожежну частину №9;
- Завод Антонова;
- Пам’ятник Петру Нестерову;
- Пам’ятник Вернадському;
- Історичні дачні будинки;
- Благовіщенський собор;
- Сквер імені Василя Стуса.
Формат екскурсії – пішохідний. Тривалість – 3 години.
Святошин Мистецький
Сама назва цієї екскурсії може викликати подив, але досвідчені краєзнавці можуть розробити і такі тури своїм районом в пошуках прекрасного! По-перше ми можемо говорити про архітектуру та її декоративні елементи – дореволюційні святошинські дачі, цікава радянська забудова, адже в районі є і оригінальні споруди того часу, паркова скульптура, сучасні мурали та монументальні споруди. Починається екскурсія біля метро Святошин, ми пройдемося по бульвару Вернадського і закінчимо біля станції метро Академмістечко. Що ми побачимо:
- Мурали біля метро Святошин;
- Дачні будинки початку вулиці Львівської;
- Забудову бульвару Вернадського;
- Цікаві меморіальні дошки;
- Будинок Василя Стуса;
- Мозаїку «Плавці»;
- Мурал іспанського художника Оскара Сан Мігель Еріка.
Формат екскурсії – пішохідний. Тривалість – 3 години.
Нивки - це не тільки хрущовки
Екскурсія районом Нивки, який відноситься до двох районів – Шевченківського та Святошинського - дозволить вам побачити, що тут крім радянської планової забудови є достатньо цікавих об’єктів. Звичайно, що ми поговоримо з вами про історію цього району та його топоніміку, дізнаємося де був хутір Дегтярі, покажемо вам плани масштабної радянського будівництва, подивимося на сучасну архітектуру, прогуляємося парком Веселка, згадаємо про Укрфлору та завод Антонова. Зустріч планується біля метро Нивки, а завершення екскурсії біля заводу Антонова. Серед іншого ми побачимо:
- Проекти забудови цього району;
- Річку Сирець в парку Нивки;
- Пам’ятник Кирпоносу;
- Забудову Файна Таун;
- Парк Веселка;
- Вуличне мистецтво Нивок.
Формат екскурсії – пішохідна. Тривалість – 2.5 години.
Святошин рейковий
Ця екскурсія буде цікава людям, які обожнюють громадський рейковий транспорт, адже ми будемо говорити про історію трамвая до Святошина, про метрополітен, про київську залізницю та так зване «наземне» метро – швидкісний трамвай. Ми зустрічаємося на станції метро Нивки, проїжджаємо одну зупинку до Святошина, йдемо по залізничним рейкам до перетину з швидкісним трамваєм та сідаємо в нього до станції Гната Юри, щоб поговорити про унікальну трирівневу транспортну розв’язку. Якщо будуть досягнені домовленості з трамвайним депо імені Шевченка, то екскурсія буде також на фотовиставку на території депо. Що ми побачимо на екскурсії:
- Багато історичних фото та відео;
- Декоративні елементи станцій метро;
- Історичну будівлю залізничної станції Святошин;
- Чудернацькі гаражі вздовж залізничних колій;
- Залізничну станцію Борщагівка;
- Трирівневу розв’язку на Гната Юри;
- Під питанням: депо імені Тараса Шевченка.
Формат екскурсії – пішохідна. Увага! Для цієї екскурсії потрібне зручне взуття! Тривалість – 3.5 години. З трамвайним депо ще довше.
Розробляються такі маршрути екскурсій:
Святошин оборонний (історія битви за Київ у 1941 році та лютий/березень 2022 року);
Вздовж річки Нивки;
Курорт Святошин;
Київ – місто мрійників. Історія жителів авіамістечка та заводу Антонов;
Історія київських борщагівок;
Нетрі масиву Біличі.