Головна  →  Новини  →  26 квітня 2016

Не стихає Чорнобильський дзвін…

Не стихає Чорнобильський дзвін…

Напередодні 30-х рокових з трагічного дня аварії на Чорнобильській АЕС за дорученням ректора, професора Юрія Бошицького студенти Київського університету права НАН України відвідали Національний музей «Чорнобиль». Музей є багатофункціональним історико-культурним закладом, який поєднує наукову культурно-просвітницьку діяльність з архівування, збереження та оприлюднення історії ядерної аварії на Чорнобильській АЕС, як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи XX століття.

Наслідки цієї катастрофи не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Студенти мали нагоду ознайомитися з багаточисельною колекцією експонатів, ознайомитися із листом Президента Національної академії наук України, академіка Бориса Патона, який звертається до людства про переосмислення та подолання наслідків аварії на Чорнобильській АС.

 При вході студентів зустрічала експозиція «Est dolendi modus non est timendi dolendi», що у перекладі з латинської означає «Є межа у печалі, але тривога не має межі».

Студенти, ознайомлюючись із матеріалами експозицій музею прийшли до висновку, що лише ґрунтовні знання дають міцні переконання і не допускають фахових помилок, що можуть стати трагедією людства. Чорнобиль довів лише те, що усім відомо: найвразливіша ланка будь-яких технологічних процесів – людина.

І саме людина здатна звести нанівець будь-які ризики, вдосконалюючи методи управління і контролю.

Майбутні юристи вивчають предмет «Екологічне право» і екскурсія до музею спонукала відвідувачів до проведення засідання круглого столу «Не стихає Чорнобильський здвін…»

Отже, ядерна аварія на Чорнобильській АЕС досі є проблемою сьогодення, вона нагадуватиме про себе й нашим нащадкам.

Джерело: КУП НАНУ 

Перейти до спискуВерсiя для друку