Головна  →  Новини  →  2 лютого 2017

Звідки взявся сніговик? Бібліотека для дітей «Книжкова світлиця» – дітям (фото)

Звідки взявся сніговик? Бібліотека для дітей «Книжкова світлиця» – дітям (фото)

Звідки взявся сніговик? На це важливе питання вирішили дати відповідь у бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини та організували справжнє бібліорозслідування.

Керівник гуртка розвитку дитини бібліотекар І категорії Тетяна Бордійчук на черговому занятті розповіла дітям про традицію ліпити сніговика – неодмінний атрибут кожного новорічного свята, якого так полюбляють діти не тільки в Україні, а й по всьому світі. Виявляється, що весела дитяча забава відома ще з часів Середньовіччя. Зокрема, про це говорить сучасний дослідник Боб Екштейн у своїй «Історії сніговика» (2007 р.). Діти дізнались, що на території Київської Руси - України сніговик був більш відомий як сніжна або снігова баба, яку шанували як дух зими. У сніговика просили про допомогу, милосердя, захист під час довгих холодів. Відомий дослідник слов’янського фольклору О. М. Афанасьєв (1826–1871) вважав, що сніговик – це створена людиною зі снігу небесна німфа, яка впала мертвою під час міфічного бою між богами грому та хмар. Танучи весною, небесна німфа оживала, підносячись у вигляді пари на небо. Після цього вона знову могла приносити дощі на землю. Тому люди і ліпили сніжних баб зимою, маючи надію на гарний, завдяки дощам, урожай.

Після цікавої розповіді діти разом з батьками виготовили з паперу неймовірного сніговика – як символ доброго врожаю та благодатних дощів влітку.

Шановні користувачі! Бібліотека для дітей «Книжкова світлиця» запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі гуртка розвитку дитини. Заняття у гуртку відбуваються безоплатно, два рази на тиждень. Тему та розклад занять у 2017 році можна уточнити у завідувача бібліотеки Литвин Тетяни Валентинівни за телефоном 274-62-61.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини

Перейти до спискуВерсiя для друку