Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Бібліотека «Промінець» запрошує до чарівної країни творів Туве Янссон (фото)

Опубліковано 12 серпня 2014 року о 10:38

100 річному ювілею Туве Янссон фінської художниці шведського походження, романістки, ілюстратора, однієї з улюблених дитячих  письменниць , автора чарівних історій про чудернацьких мумі – тролів присвятили черговий захід у «Літературному кінозалі» бібліотеки для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації. Бібліотекар І категорії Галина Василівна Чоні підготувала для дітей цікаву розповідь про Туве Маріку  Янссон, діти дізнались, що майбутня письменниця зростала у творчій атмосфері. Її батько Віктор Янссон був відомим скульптором, славився скульптурами воєнних монументів і сконструював статуї свободи в Латі і Тампере. Мати Туве — Сігне Гаммартсен була дизайнер-графік. Можна сказати,  шлях був визначений ледь не з перших її кроків. А ще у Туве була надзвичайна тітонька, особа винятково енергійна та активна. Її оптимізм і непосидючість передавалися всім. Вона страшенно любила ліпити з гіпсу різноманітні чудернацькі фігурки. Хто знає, можливо, з легкої руки саме цієї тітоньки і з'явилися на світ чарівні герої її книг. Одного разу Туве Янссон сперечалася про щось зі своїм братом Ларсом і, передражнюючи його, намалювала на стіні маленького бегемотика. Вона тоді й не знала, що зватимуть його — Мумі-троль, і згодом він стане найвідомішим казковим персонажем.

Туве Янссон вивчала художнє мистецтво у Гельсінкі, Стокгольмі, Флоренції, Парижі. Її живописні роботи було представлено на багатьох виставках Фінляндії і Швеції, а першу персональну виставку було відкрито у Гельсінкі у 1943 р.

У 1938 році у 24-річному віці вона написала і проілюструвала свою власну книгу — казкову повість «Малюк троль та велика повінь»  і як тільки книга побачила світ  - Янсон розуміла, що просто не в змозі назавжди забути про мумі-тролів, до яких пройнялася щирою симпатією. І вона написала ще одну книгу — «Мумі-троль і комета» (1946), згодом ще одну —«Диво-капелюх» (1949), і ще, і ще… Так з'явилося чимало надзвичайних книг з витонченими, оригінальними малюнками, з яким і познайомились у «Літературному кінозалі» діти. Після перегляду, вже традиційно дружно малювали героїв Країни Мумі – тролів.

Шановні користувачі!   Ми радимо Вам познайомитись з творами Янссон-казкарки, казковості  яким надають, насамперед, дивовижні персонажі. У кожному з них неначе втілюються ті  чи інші прагнення дітей, ті чи інші риси їх характеру: жага до нового, таємничого і чарівного («Мумі-троль і комета»), до будівництва і винахідництва («Мемуари тата Муміна»), доброта і любов до маленьких і слабких («Чарівна зима», «Дитина-невидимка», «А що буде потім?», «Хто розважить  малятко?»), цікавість до непізнаних сил природи («Тато і море»), схильність до гри і перевтілення («Небезпечне літо»), прагнення самостійності і любов до свободи («Пізньою осінню в листопаді»).

У бібліотеці чекають на Вас, приходьте.

 

Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux