«Таланти світлі і могутні». Борис Приймак – великий зодчий Києва
До 105 річчя від дня народження видатного українського архітектора Бориса Івановича Приймака у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації запропонували своїм користувачам біографічну довідку. Бібліотекар І категорії Світлана Чіковані познайомила відвідувачів з людиною, яка брала участь у відбудові повоєнного Києва, зокрема вулиці Хрещатик. Борис Іванович один з авторів затвердженого конкурсного проекта забудови Хрещатика. 1949 -1954 р. Архітекторський талант Б.І.Приймака створив для киян: будинок Міністерства зв'язку на Хрещатику (будівництво 1950-1955 рр.); Поштамт (будівництвово 1952 -1957 рр.); готель «Москва» (спільно з архітекторами А. Добровольским, А. Косенком, А. Мілецьким, В. Созанським). (будівництво 1959-1966 рр.).
Борис Іванович автор оформлення моста Патона, станцій метрополітену «Завод Більшовик» (нині «Шулявська), «Нивки», «Жовтнева» (нині «Берестейська»), «Червона площа» (нині «Контрактова площа») (1976 р.). Брав участь у розробці Генеральних планів забудови Києва у 1949р. та 1964 р.
З 1955 по 1973 рік Борис Іванович був головним архітектором Києва.
Багато прекрасних споруд та будинків бережуть пам'ять про свого автора, творчого і невтомного архітектора великого міста. Докладніше з біографією Б.І.Приймака можна познайомитись з книг: Київ. Історико-біографічний довідник; Київ. 1941 – 1943. Фотоальбом; М.П. Омельченко. Київ. Фотоальбом; Хрещатик. Культурологічний путівник; Ілюстрована історія Києва, 2012 р. Звертайтесь до бібліотеки.
Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини.