Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Дошкільники Святошина розпочали нову форму роботи в рамках оновленої редакції програми «Дитина» (фото)

Опубліковано 05 травня 2014 року о 15:13

Нова форма роботи з дітьми , яку нам рекомендує проводити оновлена редакція Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» - це: «святкування днів мистецтв». Це дуже цікава, захоплююча і актуальна робота - відкриття дитиною багатогранного яскравого світу мистецтва.

Метою проведення днів мистецтв - є активізація творчого потенціалу дітей, виявлення і розвиток талановитих дітей. У методичних рекомендаціях до програми «Дитина» в розділі «Залучаємо дітей до музичної скарбниці» в орієнтовному перспективному плануванні музичних розваг і свят  чітко прописані коли і які мистецькі свята проводити.

Але, з нашого досвіду ми би запропонували проводити тематичні мистецьки тижні присвячені міжнародним та всесвітнім мистецьким святам.

Треба звернути  увагу на нову дуже цікаву форму роботи з дітьми - це проведення «Мистецького досвіду»

В дружньому спілкуванні діти передають свої враження, емоції, переживання від мистецьких подій, учасниками яких вони стали разом з батьками.

Діти мають можливість поділитися з іншими самостійно набутим мистецьким досвідом, думками про мистецтво і збагатитися від друзів іншим досвідом.

Ми проводимо таку роботу по понеділкам  та на початку музичних занять. Стало вже традицією відвідування різних мистецьких подій Києва  групами батьків разом зі своїми дітьми у вихідні дні.

В нашому закладі є чудова можливість   здійснювати наступність між дошкільною ланкою освіти та початковою школою (спільні мистецькі свята, показ учнями вистав дошкільникам, виготовлення театральних декорацій та костюмів, вечори поезії тощо)

Запроваджені в педагогічну роботу з дошкільниками нові форми роботи з дітьми суттєво оновили її гуманним змістом, сучасними формами роботи та прийомами виховання дітей у мистецькій діяльності.

Ми вже можемо казати про певну результативність  роботи, це

1.всебічний розвиток дитини

2. залучення дітей до світу мистецтва

3.виявлення задатків обдарованості у дітей, їх підтримка та розвиток.

4.змістовне цікаве родинне спілкування

5.дає змогу музичним керівникам й вихователям виразити свої творчі здібності й найкращі професійні якості.

«Музика – уява – фантазія – казка – творчість – ось доріжка, йдучи якою дитина розвиває свої духовні сили», - писав В.Сухомлинський.

Наші діти з задоволення йдуть по цій доріжці, накопичують досвід і знання, урізноманітнюють свою творчість.

А наша любов до дітей, бажання використовувати у роботі прогресивні, інноваційні методи та прийоми мистецького виховання допоможуть дітям набути життєво важливих компетенцій, зокрема мистецьких. 

Вимоги Базового компоненту дошкільної освіти реалізуючись через оновлену програму «Дитина», а саме - проведенням мистецьких свят дає цю можливість -  набути дітям мистецьких компетенцій.

Діти усвідомлюють  себе активними суб'єктами мистецької діяльності, від яких залежить її процес і результат. Дізнаються, що успіх у мистецтві залежить від здібностей людини та її ставлення – старанності, працьовитості, самостійності. Навчаються цінувати творчу працю людей та твори мистецтва як її продукти. Діти прагнуть вдосконалювати свої творчі уміння, збагачувати мистецький досвід.

Узагальнюючи результати впровадження проведення мистецьких свят ми не можемо не відмітити й успіхи в роботі з батьками -  для більшості батьків мистецтво стало частиною майбутнього їх дітей.

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» «Сузір'я» презентував свій досвід роботи на регіональному  семінарі на тему: «Програма «ДИТИНА» аспекти реалізації у столичній дошкільній освіті», який відбувся у Київському  Університеті імені Бориса Грінченка.

 

 

Джерело: управління освіти


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux