Кияни заощадили понад 160 млн грн, споживаючи воду з бюветів
За 2021 рік мешканці Києва заощадили понад 160 млн грн за рахунок споживання води з бюветних комплексів міста. Про це повідомила директорка спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» Світлана Козловська.
«За 2021 рік кияни спожили 108,6 тис. кубічних метрів води з мережі бюветних комплексів міста. Для порівняння, вода з пунктів розливу коштує 1,5 грн за один літр. Артезіанська вода є надійним та якісним за своєю якістю джерелом питної води, тому жителі Києва масово п’ють воду саме з мережі бюветних комплексів міста», – сказала Світлана Козловська.
Для підтримання високої якості питної води з бюветних комплексів підприємство здійснило 1516 контролів якості та безпечності води. Відповідно до Державних санітарних норм та правил проведено 157 повних, 528 скорочених та 827 виробничих аналізів питної води з бюветів.
Вчасне технічне обслуговування запобігає руйнуванню та занепаду мережі бюветних комплексів столиці. За 2021 рік спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» провело 48 поточних та 8 капітальних ремонтів бюветних комплексів. Додатково за рік ремонтна бригада підприємства швидко відреагувала та усунула несправності бюветів за 536 аварійними заявками.
«Завдяки заявкам киян, працівники «Київводфонд» покращують технічний стан бюветних комплексів та швидко усувають аварійні ситуації, які виникають на бюветах. Зазвичай підприємство отримує заявки через телефон диспетчерської, сторінку підприємства у Facebook та «Контактний центр міста Києва 15-51». Порівняно з 2020 роком кількість заявок про непрацюючі бювети у 2021 році зменшилася на 24%», – розповіла Світлана Козловська.
Загалом на балансі «Київводфонду» обліковуються 203 бюветні комплекси, з них 175 функціонуючі. За період із 2015 до 2021 року підприємство відновило роботу 17 непрацюючих бюветних комплексів у восьми районах столиці, а також збудувало 11 нових бюветів.
Нагадаємо, що в грудні 2021 року відновив роботу бювет на вулиці Вишгородській, 10 в Оболонському районі, який не працював 5 років.