Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Роз`яснення щодо укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту Святошинського району міста Києва

Опубліковано 26 січня 2022 року о 15:57
фото

Основним способом захисту населення від засобів масового ураження в особливий період та при виникненні надзвичайних ситуацій у мирний час є укриття його в захисних спорудах цивільного захисту (сховищах і протирадіаційних укриттях, далі – ЗСЦЗ) та найпростіших укриттях.

Сховища забезпечують захист осіб, що укриваються, від негативного впливу сучасних засобів ураження, бактеріальних (біологічних) засобів від бойових отруйних речовин, а також, при необхідності, від катастрофічного затоплення, небезпечних хімічних речовин, радіоактивних продуктів при руйнуванні ядерних енергетичних, високих температур і продуктів горіння при пожежах та передбачають можливість безперервного перебування у них розрахункової кількості осіб, що укриваються, протягом двох діб.

Протирадіаційні укриття призначені для захисту осіб, що укриваються від впливу іонізуючого випромінювання при радіоактивному забрудненні місцевості і допускають безперервне перебування у них розрахункової кількості осіб, що укриваються, до двох діб.

Сховища та протирадіаційні укриття призначені для укриття найбільш працюючої зміни підприємств, установ та організацій, які мають завдання на особливий період та забезпечують роботу основних систем життєзабезпечення населеного пункту. Перелік цих підприємств визначається Кабінетом Міністрів України.

Найпростіше укриття (споруда подвійного призначення) – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Відповідно до вимог Кодексу Цивільного захисту, ЗСЦЗ у мирний час можуть використовуватись для господарських, культурних і побутових потреб. ЗСЦЗ повинні приводитись у готовність до прийому громадян, які укриваються, у термін, який не перевищує 12 годин.

Розрахункова площа для укриття на одну людину – 0,6 кв.м. Для укриття населення в місті створено фонд захисних споруд цивільного захисту.

Станом на 01.11.2021 р. в Святошинському районі міста Києва на обліку знаходиться 401 ЗСЦЗ, які перебувають на утриманні підприємств, установ та організацій різних форм власності та підпорядкування, з них 64 сховища, 49 споруд подвійного призначення та 288 найпростіших укриттів укриттів.

 

Інформація щодо загальної кількості ЗСЦЗ та їх адреси, в т.ч. найпростіших укриттів, розміщені на офіційному сайті Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації за посиланням: /content/ukryttya.html.

 

Питання укриття населення в ЗСЦЗ в законодавчому полі України врегульоване статтею 32 Кодексу Цивільного захисту.

1) у сховищах:

а) працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту та розташованих у зонах можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність в особливий період;

б) персонал атомних електростанцій, інших ядерних установок і працівники суб’єктів господарювання, які забезпечують функціонування таких станцій (установок);

в) працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до категорії особливої важливості цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, а також працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту;

г) хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце;

2) у протирадіаційних укриттях:

а) працівники суб’єктів господарювання, віднесених до першої та другої категорій цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність у воєнний час;

б) працівники суб’єктів господарювання, розташованих у зонах можливих руйнувань, небезпечного і значного радіоактивного забруднення навколо атомних електростанцій;

в) населення міст, не віднесених до груп цивільного захисту, та інших населених пунктів, а також населення, евакуйоване з міст, віднесених до груп цивільного захисту і зон можливих значних руйнувань;

г) хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, розташованих за межами зон можливих значних руйнувань міст, віднесених до груп цивільного захисту, і суб’єктів господарювання, віднесених до категорій цивільного захисту, а також закладів охорони здоров’я, які продовжують свою діяльність у воєнний час;

3) у швидко споруджуваних захисних спорудах цивільного захисту, найпростіших укриттях та спорудах подвійного призначення - населення міст, віднесених до груп цивільного захисту, яке не підлягає евакуації у безпечне місце, а також інших населених пунктів.

При реальній загрозі ведення бойових дій, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування через місцеві засоби масової інформації заздалегідь, інформують цивільне населення щодо необхідності власними силами дообладнати підвальні приміщення будинків, в яких воно проживає (або найближчих до них), місцями для сидіння, герметизації віконних та дверних отворів.

При отриманні відповідної інформації населенню, перед його укриттям в найпростіших захисних спорудах, в першу чергу, необхідно підготувати та взяти з собою наступні речі: паспорт, військовий квиток, документ про освіту, свідоцтво про шлюб та народження дітей, трудову книжку або пенсійне посвідчення, гроші і цінності, комплект верхнього одягу та взуття за сезоном, продукти харчування та питну воду на дві доби, які мають бути упакованими в герметичні пакети, а також засоби індивідуальної гігієни. Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається до одежі записка, в якій зазначається ініціали дитини, домашня адреса та номери контактних телефонів батьків, їх ініціали. Залишаючи квартиру, місце роботи, необхідно вимкнути освітлювальні та нагрівальні прилади, закрити водопровідні та газові крани, вікна і двері.

 

Джерело: відділ з питань цивільного захисту Святошинської РДА.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux