Модернізація об’єктів ЖКГ в рамках державно-приватного партнерства – шлях до підвищення якості послуг
Сприятливі умови для залучення приватних інвестицій у сферу теплопостачання, водопостачання та водовідведення створює Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», який набрав чинності з 1 січня 2014 року. Про це повідомила директор Департаменту стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону Наталія Олійник.
За її словами, законом унормовано передачу в оренду чи концесію цілісних майнових комплексів, їхніх структурних підрозділів та скорочено термін подання претендентами конкурсних пропозицій з 120 днів до 90 днів. Крім того, законодавчо встановлено, що до складу конкурсної комісії необхідно включати представників профспілок та організацій роботодавців. Визначено і кваліфікаційні вимоги до претендентів, умови та порядок відшкодування концесіонеру вартості створених (збудованих) за рахунок концесіонера об’єктів. Законодавчо встановлено, що розірвання укладеного договору можливо тільки за рішенням суду.
Фахівці переконані, що реалізація Закону дозволить використовувати інститут концесії як більш ефективний механізм збереження, експлуатації та модернізації комунального майна територіальних громад, забезпечення збільшення надходжень до місцевих бюджетів, та застосування більш прозорих механізмів щодо можливої подальшої приватизації даного майна.
Наталія Олійник пояснила, що передача об’єкта в концесію передбачає його повну інвентаризацію: основних засобів і товарно-матеріальних цінностей у складі об’єкта та визначення вартості об’єкта шляхом здійснення незалежної оцінки.
Вона також наголосила, що впровадження проектів державно-приватного партнерства на сьогодні є актуальним.
«Модернізація об’єктів ЖКГ в рамках державно-приватного партнерства дає можливість впроваджувати енергоефективне обладнання для зниження втрат та витрат на виробництво послуг, суттєво зменшити споживання електроенергії, а це в свою чергу, дає можливість інвестору повернути вкладені кошти за рахунок економії ресурсів не підвищуючи тарифів», - пояснила Наталія Олійник.
Джерело: Прес-служба Мінрегіону України http://minregion.gov.ua/