Небезпека туману
Туман – це природне явище, що спостерігається досить часто. Його поява найбільш ймовірна восени, взимку, на початку весни. Найчастіше туман утворюється в низовинах, ярах, болотних місцях, куди стікає холодне, щільне повітря, а природні перешкоди заважають його розсіюванню вітром.
Особливо сильний туман утворюється в холодну пору року при тривалому переохолодженні ґрунту, великій вологості. Якщо дальність видимості становить 500-1000 м, туман вважається слабким, 50-500 м - помірним і менше 50 м - сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку при проїзді перехресть і, особливо, залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожні знаки, погано помічає світлові сигналізації. У тумані відбувається в шість разів більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період часу його відсутності. У чому небезпека туману? Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам низку труднощів.
По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічна машина, так як це просто біла пляма до певного моменту.
По-друге, в тумані спотворюються кольори. Цьому схильний весь спектр, окрім червоного діапазону. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений - жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.
Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом, а прогулятися пішки. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:
вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;
під час руху в колоні збільшить дистанцію між автомашинами - не менше 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;
користуйтесь протитуманними фарами, якщо ваш автомобіль не обладнаний ними, то ввімкніть підфарники, або ближнє світло фар;
уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;
не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;
при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити вашого авто.
Спостереження за дорогою під час туману має бути посилене, у чому велику допомогу може надати навіть пасажир, що сидить поруч з водієм.
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій