Отримання компенсації за зруйноване житло


Українці, чиє житло або майно за час війни пошкодили чи зруйнували окупанти, можуть відшкодувати збитки.
Право на компенсацію матимуть громадяни України, які є:
- власниками пошкодженого та/або зруйнованого житла;
- інвесторами у житлове будівництво, якщо вони отримали право на виконання будівельних робіт, але не ввели будівлю в експлуатацію;
- членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
- а також спадкоємці осіб усіх зазначених вище категорій.
Подати заявку на компенсацію зруйнованого житла можна через мобільний додаток Дія. У меню «Послуги» мобільного додатку Дія обрати пункт «Пошкоджене майно» та заповнити відповідну форму. Для цього знадобляться, зокрема:
- дані щодо пошкодженого об’єкта (тип об’єкта нерухомого майна; загальна площа нерухомого майна; адреса (місцезнаходження) нерухомого майна тощо);
- відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, фото-, відеофіксація (за наявності)
- контактні дані особи.
Якщо інформація про об’єкт наявна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, необхідна інформація про майно відобразиться автоматично. У разі відсутності такої інформації про об’єкт у згаданому реєстрі, особа матимете змогу внести інформацію в ручному режимі.
Після заповнення форми та її реєстрації можна завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту.
Заяву також можна подати на Порталі Дія за тією ж схемою та особисто в центрі надання адміністративних послуг або нотаріусу.
Адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:
1) встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;
3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).
Подати заяву на компенсацію можна під час дії військового стану та упродовж 90 днів по його завершенні. Після ухвалення відповідного законодавства й затвердження методик розрахунку компенсаційних виплат заявки проаналізують місцеві комісії з розгляду питань щодо надання компенсацій, а виконавчі органи місцевих рад, на території яких розташоване пошкоджене житло, забезпечать компенсаційні виплати.
Джерело: Управління соціального захисту населення Святошинської РДА.