У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» відбувся мистецький захід до Дня пам'яті Сергія Параджанова


«Хай живе Україна! Хай живе український націоналізм у тому сенсі,
у якому розумію його я: не можна допустити, щоб настав час,
коли не буде слова українською, не буде пісні української,
не буде сонця українського і не буде соняшника українського!».
С. Параджанов
Днями у Центральній районній бібліотеці ЦБС "Свічадо" проведено захід до Дня пам'яті видатного українського та вірменського кінорежисера, сценариста, композитора; яскравого представника хвилі "українського поетичного кіно" Сергія Йосиповича Параджанова. Його сприйняття української культури втілилось у створенні фільму «Тіні забутих предків» Екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, присвячена сторіччю від дня народження письменника. увійшла у скарбницю світового кіномистецтва , світ побачив шедевр світового кінематографу.
У заходів взяли участь керівник ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС-Україна», директорка музею Сергія Параджанова - Олена Михайлівна Оганесян, Марія Петрівна Гончаренко – керівниця, конкурсу - проєкту «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України» , музикант - дудукіст Армен Костандян, друзі та гості бібліотеки.
Присутні ознайомились з виставкою робіт студентів кафедри графічного дизайну КНУКіМ "Світ кіно Сергія Параджанова". Сучасне "бачення" та розуміння творчості С.Параджанова втілилось у типографічних композиціях, колажах та інших різновидах графічного дизайну.
До уваги учасників події відео-мандрівка домом-музеєм С.Й.Параджанова у місті Єреван (Вірменія), перегляд документального фільму "С.Параджанов - маестро прекрасного", створеного грузинськими кінематографістами за матеріалами спогадів друзів, колег. Використано інформаційні відео-матеріали міжнародного онлайн-марафону "PARAJANOV- FRT" до Днів пам'яті митця.
Про себе сам митець казав: «Я – вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм». Саме за фільми, які не вписувалися в стандарти радянської влади, Сергій Параджанов був тричі заарештований. Особливе звернення до присутніх прозвучало з вуст Олени Михайлівни Оганесян, яка поділилась особистими спогадами про родину Параджанових: сина Сурена та дружину Світлану Щербатюк-Параджанову, розповіла про роботу музею, створеного при Київському міжнародному університеті.
Неймовірна і незабутня як і пам'ять про С.Параджанова звучала мелодія дудука. Музичну композицію пам'яті С.Й.Параджанова виконав музикант - дудукіст Армен Костандян .
Джерело: Відділ культури Святошинської РДА.