Педагогічний колектив ЦСПК «Щасливе дитинство» здійснив екскурсію до Шевченківського національного заповідника «Тарасова гора» (фото)


Тарас Григорович Шевченко – великий український поет, художник, мислитель, постать, яка об'єднує, яка консолідує українську націю. Достойне вшанування Кобзаря є своєрідним іспитом на зрілість для української громадськості. Протягом року в підліткових клубах ЦСПК «Щасливе дитинство» було проведено цикл заходів з нагоди 200-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка: бесіди «Він вчив любити Україну», конкурс читців «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», конкурс на кращу стіннівку, мистецьку годину за полотнами Т. Г. Шевченка «Невідомий український Рембрандт, екскурсію вихованців в літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка, вихованці ансамблю естрадного танцю «Едельвейс» підліткового клубу «Кентавр» отримали «Гран-прi» Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Соняшник», присвяченого 200-річчю з Дня народження Т. Шевченка.
У ювілейний для Тараса Шевченка 2014 рік сотні тисяч українців на майданах і фронтах згадували його слова:
Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Тарас Шевченко підніс на найвищий рівень поезію, яка увібрала в себе глибини українського духу та високі ідеали гуманізму. Силою свого пророчого слова Великий Кобзар став особистістю світового значення. 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка на генеральній конференції 37-ї сесії ЮНЕСКО включено до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2014 – 2015 років.
Екскурсія дала можливість педагогічному колективу ЦСПК «Щасливе дитинство» поклонитись могилі Кобзаря, покласти квіти до ніг великого Пророка, віддати йому останню шану та насолодитись фантастичними краєвидами Дніпра з канівських висот – неймовірно мальовничого місця. Тарасова гора вражає своєю величчю. Важко знайти в Україні місце, яке б справляло таке враження на людину, як ця круча над Славутичем!
Тарасова гора – гора в місті Каневі, південному форпості Київської Русі (околиці Канева були тим місцем, де можна було перебратись через Дніпро і швидко підійти до Києва, тому сутички зі степовиками відбувалися тут часто), колисці Дмитра-Байди Вишневецького, засновника першої Січі (рід Вишневецьких будучи володарем Канівського староства зірвав не один татарських похід на Україну), місті видатних козаків Самійла Кішки й Івана Підкови, «мекки» українського народу – місце народного паломництва і поклоніння великому Тарасу Шевченку, місце неповторної енергетики наших пращурів.
До Києва повернулись сповнені вражень від екскурсії, натхненні побаченим, про що так гаряче, щиро і палко писав Шевченко:
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий…
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту