Святошинські педагоги стали учасниками ІV Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» (фото)


9-10 жовтня 2014 року в Новограді-Волинському відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».
Участь у фестивалі взяли делегації педагогів-практиків, науковців, методистів, управлінців із понад 15 областей України та міста Києва. Серед них – учителі української мови та літератури Київської гімназії №154 Святошинського району – Ірина Ігорівна Сурмієвич та Наталія Павлівна Білокінь.
Цього року на фестивалі найбільш актуальною стала тема: «Учитель у системі особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання: проблеми психологічної і фахової майстерності».
Впродовж двох днів учасники мали змогу ділитися практичним досвідом, дискутувати в проблемних лабораторіях, підвищувати педагогічну майстерність на майстер-класах, семінарах, тренінгах, у практичних майстернях, визначати подальші перспективи теорії і практики особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання.
Педагоги презентували власний досвід, виявивши ініціативу, творчу майстерність, глибоку ерудицію, вибудовуючи педагогічну діяльність на засадах особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання, долучилися до популяризації технології ОЗОН у своїй практиці.
На фестивальному майданчику святошинські педагоги-мовники провели і відкриті уроки у загальноосвітньому навчальному закладі №2 міста Новоград-Волинського: Ірина Сурмієвич – урок у 6 класі на тему: «Микола Вороний «Євшан-зілля», «Патріотичні почуття та толерантне ставлення до інших народів», Наталія Білокінь – урок у 10 класі на тему: «Жіночі образи в романі Панаса Мирного та Івана Білика «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»».
І це дійство не було показово-демонстраційним. Це були уроки, на яких діти разом з учителем думають, шукають відповіді на вічні питання та проблеми життя.
На уроках були присутні не тільки учні та вчителі цього навчального закладу, а і колеги, представники різних регіонів країни, провідні наукові співробітники Інституту педагогіки НАПН України, представники Міністерства освіти і науки України.
Присутні мали нагоду побачити, як талановиті педагоги на практиці застосовують технологію особистісно зорієнтованого уроку з елементами рефлексії, випереджувальних завдань, забезпечують глибоке філософське наповнення діалогу з учнями.
За роки свого існування фестиваль став справжньою школою педагогічної майстерності, передового досвіду, центром поширення кращого в освітянській практиці. Можна упевнено стверджувати, що ІV Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей продовжує виконувати важливу громадську та професійну місію: сприяє реальній кардинальній зміні українського суспільства, його еволюції від авторитарного до європейського, об’єднаного єдиною національною ідеєю.
«Педагогічний фестиваль на батьківщині Лесі Українки – дивовижний захід, що працює на майбутнє України, справжнє свято освітян, яке дарує його учасникам незабутні враження і неабиякий досвід», - поділилися враженнями від участі педагоги-святошинці.