Проведення Шевченківських днів в відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району (фото)
Найкращий Сину України,
Тарасе, Батьку дорогий.
Про Тебе слава світом лине,
Про тебе знає світ цілий
(Роляник)
Відомо, що у березні вся країна, весь народ буде святкувати 200 - річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
16 січня 2014 року у відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки відбувся тематичний захід „Шевченко – найкращий син України”.
Шевченко Т.Г.– славетний український письменник, поет, який написав багато віршів, поем, оповідань, що увійшли до збірки Кобзар.
На початку заходу діти прослухали у запису усім відомі пісні на слова великого поета – „Реве та стогне Дніпр широкий”, „Думи мої думи”, „Зацвіла в долині червона калина”.
Тарас Григорович мріяв про вільне, щасливе життя українського народу. Свої мрії виклав у вірші „Заповіт”, який продекламувала вихователь Ковшун О.І.
Поет дуже любив рідну природу, присвятив їй багато віршів: „Світає”, „За сонцем хмаронька пливе”, „По діброві вітер віє”, „Садок вишневий коло хати”. Діти прослухали уривок з вірша „Тече вода з-під явору” у виконанні Кузьміченко Наталії, а також із задоволенням розглянули репродукції з картин Шевченко, бо він був іще і художником.
8 місяців поет подорожував Україною, відвідав Кирилівку, Київ, Полтавщину, Хортицю, Чигирин. Спілкувався з селянами, познайомився з представниками української інтелигенції й освіченими поміщиками (М. Максимовичем, В. Білозерським, П. Кулішем, В. Забілою)
На Україні Шевченко багато малював, виконав ескізи до альбому офортів „Живописна Україна”, який задумав, як періодичне видання, присвячене історичному минулому і сучасному побуту України.
У всіх містах по україні видатному Кобзарю встановлено пам`ятники, його іменем названі парки, вулиці, проспекти, навчальні заклади, театри. Діти разом з дорослими пригадали такі міста в Києві, а також переглянули ілюстрації з газет та журналів.
І усміхається з картини
До діточок своїх Тарас:
„Учіться, діти України,
До праці кличу, кличу вас!”
Джерело: УПСЗН Святошинського району.