Студенти «Університету третього віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва відвідали Національний музей Тараса Шевченка


Психолог відділення денного перебування Дмитренко Тетяна Миколаївна організувала культурний захід для студентів «Університету третього віку» до Національного музею Тараса Шевченка.
Національний музей Тараса Шевченка зберігає, вивчає та пропагує поетичну та мистецьку спадщину генія українського народу. Для відвідувачів музей відкрився 24 квітня 1949 року. За роки свого існування він став однією з найвизначніших духовних скарбниць України. Сьогодні колекція нараховує понад вісімдесят тисяч експонатів, з них понад півтори тисячі одиниць представлено в експозиції, присвяченій життю та творчості Т. Шевченка.
Кожен, хто завітає до музею, побачить прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Тараса Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ–ХХ століть, старовинні меблі. Музей розташований в історичному центрі Києва, у будинку, що належав родині відомих українських промисловців та меценатів Терещенків і є пам’яткою архітектури, якій повернуто первісний вигляд після наукової реставрації 1985 – 1989 рр.
Національний музей Тараса Шевченка є однією з найвизначніших духовних скарбниць України. Як ніхто інший в українській історії, Шевченко висловив глибинні почуття й потреби свого народу.
У колекції музею зберігається понад 30 тисяч експонатів основного фонду: графіка, живопис, архів, меморіальні речі, фотографії, друковані матеріали, декоративне мистецтво, скульптура, книги. Основу музейного зібрання становлять оригінальні мистецькі твори Тараса Шевченка, а також архівні справи часів його навчання в Академії мистецтв у Петербурзі, документальні матеріали про подорожі в Україну, участь у діяльності Кирило-Мефодіївського братства, про службу рядового Тараса Шевченка в Оренбурзькому лінійному батальйоні та справи про заборону й вилучення з продажу творів Т. Шевченка, П. Куліша і М. Костомарова. Увагу гостей музею завжди привертають оригінальні фотографії Т.Г. Шевченка, збережені друзями його особисті речі: чорнильниця й ручка, мольберт, палітра, етюдник із пензлями та фарбами, приладдя для гравірувальних робіт, офортні дошки, табакерка, штамп-печатка з монограмою «ТШ».
Відвідування Національного музею Тараса Шевченка принесло велику користь, викликало інтерес пенсіонерів, сприяло їх душевному піднесенню.
Джерело: Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.