Святошинські пенсіонери активно освоюють психологію в «Університету третього віку» (фото)
Незвичайний університет для літніх людей працює на базі відділення соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.
Мета навчання людей похилого віку — дати конкретні знання, що дозволяють людині старшого віку правильно оцінити мінливе в часі соціально-економічне положення суспільства, реалізувати свій внутрішній потенціал, зберегти гідність, знизити ризик соціальної ізоляції і знайти своє місце в нових умовах життя, причому не тільки як одержувача допомоги, але і як активного члена суспільства.
Метою роботи «Університету третього віку» є підвищення загальноосвітнього рівня пенсіонерів, що полегшує їхню інтеграцію в суспільство. Навчання тут сприяє активізації творчих здібностей, інтересів, захоплень, що, безумовно, може внести значний вклад у збагачення духовного життя суспільства. При створенні «Університету третього віку» в Святошині керувалися положенням про те, що будь-яка освітня діяльність дає пенсіонерам нові для них знання, уміння, сприяє розвитку нових навичок, дає розуміння можливостей реалізації духовних і фізичних резервів організму, що забезпечують активне довголіття. Отримані знання беруться до уваги в повсякденному житті людей старшого віку, враховуються при мотивації вчинків, допомагають інтегруватися до нових умов і форм взаємозв'язку в родині і суспільстві. Крім того, в «Університеті третього віку» створюється середовище соціального спілкування, умови для прояву взаємодопомоги.
Одним з найулюбленіших для студентів поважного віку «Університету третього віку» в Святошині є факультет «Психології».
Днями психолог відділення соціально-побутової адаптації Максим Сергійович Панченко провів для студентів тренувальні вправи для розвитку мислення, тести на логічність мислення, «Піктограми» та лекції на теми: «Психосоматика: психологічні аспекти соматичних захворювань», «Психологія конфлікту: причини, види, стратегії поведінки та шляхи розв'язання», «Депресія: причини, ознаки, способи подолання».
В Територіальному центрі пропонують громадянам різні варіанти культурно-масової роботи, дозвілля та розвитку творчих здібностей. Тут можна отримати консультації з вирішення своїх соціальних проблем, реалізації творчого потенціалу, різновиду рекомендацій та консультацій медико-соціального і юридичного характеру.
За більш детальною інформацією звертайтеся до завідувача відділення соціально-побутової адаптації Алли Анатоліївни Білої (м. Київ, вул. Жмеринська, 22-А, каб. 9, тел. 403-37-81, 407- 38-16).
Джерело: управління праці та соціального захисту населення