Учні спеціалізованої школи № 304 відвідали з екскурсією Національний музей «Чорнобиль» (фото)
Ядерна аварія на Чорнобильській АЕС увійшла в історію людства як найбільша, масштабна радіоекологічна катастрофа ХХ століття. Проблеми, породжені нею, не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф. Вони досі є проблемами сьогодення і, нажаль, будуть нагадуватимуть про себе й нашим нащадкам.
30 квітня учні 5-В класу спеціалізованої школи № 304 відвідали з екскурсією Національний музей «Чорнобиль», що з дня свого відкриття, 26 квітня 1992 року, зберігає історію тих трагічних подій.
Мета поїздки - допомогти учням усвідомити масштаби чорнобильської аварії через долі тисяч людей - її учасників, свідків і жертв; визнати необхідність примирення між людиною, наукою і технологіями, які поставили під конкретну загрозу існування людської цивілізації і самої планети Земля.
Експозиція київського музею «Чорнобиль» розповідає відвідувачам про найбільшу в історії катастрофу в сфері атомної енергетики - аварію, що сталася на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в квітні 1986 року. Школярі мали можливість ознайомитися з розсекреченими документами, картами, фотографіями, предметами етнічної культури, а також побачити особисті речі учасників ліквідації наслідків аварії. При вході в музей відвідувачі бачать табличку з написом на латині «Є межа у печалі, немає її у тривоги». Далі - шлагбаум з тривожно миготливими вогниками. Він відкриває гостям вхід на дорогу в Чорнобиль. Вона зроблена у вигляді символічної сходи, яка веде в головний зал музею. Над сходами розвішані дорожні покажчики, на яких написані назви 76 населених пунктів. Вони були стерті радіацією з карти України.
У музеї школярі подивилися відеоматеріали про аварію, побачили макет енергоблоку, трьохфазову працюючу діораму, що демонструє етапи катастрофи і споруду саркофага. Експонати музею не залишили байдужими учнів, розповідаючи про героїзм і самовідданість людей різних професій, які боролися з наслідками вибуху.
Місія музею – допомогти людству усвідомити масштаби чорнобильської аварії через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв; визнати необхідність примирення між людиною, наукою і технологіями, які поставили під конкретну загрозу існування людської цивілізації та самої планети Земля; осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя, не дати світові можливості забути ці уроки; стати застереженням поколінням наступного тисячоліття.