В Святошинському районі створили Міжконфесійну Духовну раду Церков і релігійних організацій (фото)
5 травня в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулась чергова зустріч представників конфесійних громад по створенню Міжконфесійної Духовної ради Церков і релігійних організацій при голові Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Ідею про створення єдиного в районі представницького органу, що охопить всі без винятку конфесійні громади, зареєстровані в районі, на нещодавній зустрічі з духовенством озвучив голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Кулик.
На його думку, створення в Святошинському районі столиці Міжконфесійної Духовної ради Церков і релігійних організацій сприятиме подальшому розвитку державно-церковних відносин в районі, створить належні умови для захисту прав і законних інтересів релігійних організацій, утвердить принципи свободи совісті та віросповідної рівності.
Під час зустрічі було детально обговорено проект Положення про духовну раду Церков і релігійних організацій, враховано всі зауваження та пропозиції та подано Положення на затвердження очільника району.
Крім цього, після обговорення кожної кандидатури, делегованої до складу ради Церков конфесійними громадами, затверджено склад Міжконфесійної Духовної районної ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації.
Згідно домовленостей організаційне та методичне забезпечення діяльності духовної ради Церков і релігійних організацій при голові Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, а також координацію діяльності структурних підрозділів Святошинської районної в місті Києві державної адміністрацій по співпраці з духовною радою Церков і релігійних організацій при голові Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації та вирішення інших поточних питань державно-церковних відносин в районі покладається на відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
До складу Міжконфесійної Духовної районної ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації увійшли: настоятель Парафії УПЦ Свт. Феодосія Чернігівського, протоієрей Олександр Павлович Білокур, настоятель Парафії УПЦ Трьох Святителів, протоієрей Діонісій Сергійович Дунаєв, настоятель Парафії УПЦ КП «Введення в Храм Пресвятої Богородиці», протоієрей Сергій Олександрович Петленко, настоятель Парафії УПЦ КП на честь Казанської Ікони Божої Матері, протоієрей Валерій Михайлович Семанцо, пастор Незалежної місцевої Церкви євангельських християн «Відродження» Микола Іванович Пономарьов, настоятель Парафії УПЦ Свт. Спиридона Триміфунтського, протоієрей Микола Миколайович Данилевич, настоятель Парафії УПЦ КП Різдва Пресвятої Богородиці, єпископ Іоан Федорович Швець, пастор Церкви ЄХБ «Храм Спасіння» Микола Костянтинович Величко, настоятель Парафії УПЦ КП Свт. Миколая, протоієрей Віталій Володимирович Клос, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ірина Олексіївна Романенко, доцент кафедри культурології, кандидат філософських наук Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Юлія Миколаївна Кравченко (секретар).
Міжконфесійна Духовна районна рада Церков і релігійних організацій виконуватиме роль консультативно-дорадчого органу і свою діяльність спрямовуватиме на об'єднання зусиль церковних громад та релігійних організацій, які здійснюють свою діяльність на території району, для сприяння у вирішенні питань подальшого розвитку духовної та культурно-історичної спадщини минулих поколінь, виховання громадян на прикладах високої моралі та дбайливого відношення до людини, сім'ї, держави, гуманного ставлення до потребуючих соціальної опіки, дітей та знедолених; координації між церковного діалогу, толерантного ставлення до різнобарв'я конфесійного насичення району, участі в розробці поточних та довгострокових прогнозів з питань державно-церковних відносин у районі; здійснення комплексних заходів добродійного характеру.
Серед основних завдань Міжконфесійної Духовної районної ради Церков і релігійних організацій:
- активізація участі церковних громад та релігійних організацій у подальшому духовному розвитку надбань українського народу, зміцненні гуманістичних засад суспільства;
- сприяння міжконфесійному взаємопорозумінню та злагоді;
- опрацювання питань щодо поточної співпраці релігійних організацій і органів влади в районі та раціонального їх вирішення;
- об'єднання зусиль церковних громад та релігійних організацій і органів виконавчої влади у добродійній діяльності, залучення громадян до програм здорового способу життя, боротьби з проявами алкоголізму, наркоманії, інших пороків у суспільстві, зміцненні сімейних цінностей, дбайливого ставлення до виховання молоді та дотримання норм суспільної моралі;
- організація та проведення конференцій, семінарів, нарад, спільних або окремих виступів у засобах масової інформації щодо державно-церковних стосунків, питань дотримання у районі законодавства про свободу совісті та релігійні організації;
- обговорення актуальних питань релігійного життя та підготовка взаємоузгоджених пропозицій по вдосконаленню чинного законодавства щодо свободи совісті та діяльності релігійних організацій;
- здійснення моніторингу діяльності релігійних громад та деструктивних спільнот, що діють на території району, які порушують чинне законодавство і здійснюють негативний вплив на свідомість громадян.
Діятиме Міжконфесійна Духовна районна рада Церков і релігійних організацій на засадах рівноправ'я й поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституції України церковних громад та релігійних організацій і буде незалежною від впливу будь-яких політичних партій, рухів, інших громадських формувань та їхніх керівних органів.
Міжконфесійна Духовна районна рада Церков і релігійних організацій своїми рішеннями та діями не втручатиметься у внутрішні справи церковних громад та релігійних організацій, а у своїй діяльності керуватиметься виключно Конституцією України, Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», Законом України «Про столицю України - місто-герой Київ», іншими законодавчими актами та міжнародними договорами України у частині, що стосуються релігійних організацій.
На сьогодні вже визначено порядок денний першого засідання новоствореної Міжконфесійної Духовної районної ради Церков і релігійних організацій, яке планується провести вже наприкінці травня. Серед основних питань запропонованих на розгляд під час засідання - визначення основних напрямків роботи ради Церков, благоустрій територій церковних громад та релігійних організацій, гуманітарно-соціальна робота.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю