Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Учні СШ №40 здійснили екскурсію Закарпаттям (фото)

Опубліковано 08 грудня 2015 року о 14:51
фото

4-5 грудня 2015 року учні 5-В, 6-А, 7-А, 8-А, 9-Б та 10-х класів спеціалізованої школи №40 здійснили екскурсію мальовничими куточками Закарпаття. Програма поїздки була цікавою та насиченою. Школярі здійснили екскурсії районними центрами Закарпаття - Мукачевим та Ужгородом. Відвідали замки, музеї Закарпаття, озеро Синевир, водоспад Шипіт та реабілітаційний центр Бурого ведмедя.

Водоспад Шипіт, с. Пилипець.Водоспад Шипіт причаровує погляд своєю красою. Милуватися водограєм можна будь-якої пори року, навіть взимку, коли круті скелі вкриваються снігом. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу — пейзаж буде однаково привабливим. Про легенди, пов’язані з кришталевими водами Шипоту, краще питати місцевих жителів — вони розкажуть цікаво і колоритно. Але одну з легенд про водограй можемо розказати просто зараз. Як і більшість карпатських легенд, вона про шалене кохання. Колись давно покохалися дівчина з заможної родини та бідний хлопець. Батьки були проти їхнього кохання, тому вони зустрічалися потай, за селом, у місцині біля крутих скель. Та одного разу матір прослідкувала за дочкою, і почувши в темряві шепіт закоханих, почала їх голосно лаяти. Аж погода раптом зіпсувалася — і вперіщила злива. Гірські зливи дуже небезпечні, вода з гір може утворювати сильні потоки — таким потоком, що зірвався зі скель, і змило двох закоханих. У темряві годі було їх порятувати. Мати, що стала свідком трагедії, кожного вечора приходила до водоспаду. І кожної ночі у лісовій темряві і шумі водограю їй вчувався шепіт доньки. Тому і названо водоспад Шипотом. Хоча більш прозаїчна версія стверджує, що “шипотом” здалеку видається приголомшливий рев води, що зривається вниз.

Озеро Синевир.Синевирське озеро - найвідоміше і найбільше озеро в УкраїнськихКарпатах! Високогірне льодовикове озеро Синевир (989 м н. Р. М.) розташоване на території Національного природного парку "Синевир". Це найбільше красиве озеро в Карпатах. Синь і Вир - так, за старовинною легендою, звали блакитнооку княжну і закоханого в неї пастуха. Перешкоджаючи їх нерівного шлюбу, князь убив Вира, і сльози з очей Сині утворили ціле озеро. З вершини сусідньої гори Озерної воно виглядає як величезне око із зіницею - островом, за що прозвано "Морським оком". На території НПП "Синевир" діє Центр реабілітації бурих ведмедів.Мета центру – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв'язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції, тимчасова перетримка тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства тощо.  Саме тут, де стрункі смереки і високі буки, де щедрі плантації чорниці і малини, живуть бурі ведмеді, які досі перебували у тісних клітках. На відміну від важкого минулого, яке довелося пережити цим тваринам, тут їм гарантований великий простір, санітарне, ветеринарне і харчове забезпечення.

Справжнісінький замок, один з самих романтичних на Закарпатті — і проминути таку атракцію рішуче неможливо - Невицький замок . Зруйнований замок в Ужгородському районі Закарпатської області.  Він знаходиться на відстані 12 км. від Ужгорода, поблизу с. Невицьке і Кам'яниця на лівому березі р. Уж, на вершині вулканічного походження, на висоті 260 м над рівнем моря. Стоїть на горі, що омивається гірським струмком Вайда.

Підйом у гору досить крутий, але захоплюючий: іти доводиться по закрученій стежці через негустий ліс. Серпантином піднімається до замку дорога…. Зі стін зруйнованої фортеці – Невицького замку відкривається чудесна панорама Ужанської долини. Панорама долини річки Уж. Краса природи в Невицькому переплітається із романтикою минулого. Сиві мури древнього замку вінчають крутий скелястий пагорб над долиною. У документах даний замок згадується у 1317 р., хоча очевидно виник раніше. Народні перекази і легенди приписують спорудження замка слов’янській княгині ще до приходу угорських племен у Придунайську низовину. Замок, за легендою, повинен був захищати перш за все наречених, від чого й пішла назва замка. Інша версія говорить про те, що у середньовіччя в неприступній фортеці, яка стоїть на 260-метровій горі вулканічного походження, ховали молодих наречених з відомих аристократичних родин. Звідси – Замок Наречених, Невестський замок. Наречена (місцевою говіркою) – невістка. Потім слово "невістський" перетворилося на слово "невицький".

З того часу стоїть він у розваллі поміж товстих буків.

Ужгород– воістину «Вікно в Європу»: по праву вважається одним з найважливіших українських та європейських історичних центрів. Впродовж своєї більш ніж тисячолітньої історії Ужгород не раз переходив з рук в руки, змінюючи своїх правителів і «господарів».

 Перше, що здивувало в старому місті - це площа, вона просто крихітна. Ужгород звичайно містечко невелике (самий малонаселений обласний центр України), але все ж, ніяк не могли визнати в невеликому “п’ятачку”  головну площу міста.

Здійснивши пішохідну прогулянку по місту брукованою дорогою вийшли до Ужгородського замку.Ужгородський замок XIII-XVIII століть є найдавнішою фортецею Закарпаття і найціннішим історико-архітектурним пам'ятником міста Ужгород. Зовні Ужгородський замок має вигляд могутньої оборонної споруди у формі трапеції, на кожному куті якої розміщені бастіони, трохи висунуті у бік рову і з’єднані фортечною стіною. На кутових баштах було встановлено артилерію, що тримала під обстрілом усі підступи до замку. В замковому палаці діє багатий краєзнавчий музей, декілька експозицій та виставок. Важко уявити справжній відпочинок в Закарпатті без відвідин Ужгородського замку, тому не нехтуйте цією прекрасною можливістю дізнатися історію чудесного карпатського краю.

Місто Мукачево - великий райцентр на р. Латориця, друге за величиною місто Закарпаття. Цей тихий і затишний європейське містечко має багатовікову історію - місту більше тисячі років.

У долині річки Латориця серед широкої рівнини одиноко височіє гора. Її вершину увінчують вежі середньовічного замку Паланок. Діти почули там захопливу розповідь про Елону Зріні – жінку, яка мужньо вела оборону замку. Ця фортеця знаходиться на південній околиці міста Мукачево, оточеного горами. Школярі побачили відреставровану середньовічну фортифікаційну архітектуру, старовинні дворики і галереї з виставками сучасної скульптури.

Експозиції Мукачівського історичного музею розташовані в залах Верхнього замку. Тут представлені рідкісні предмети кам’яного віку, мідно-бронзового століття, знайдені під час археологічних розкопок на території Закарпаття. Серед експонатів, що відносяться до середньовічної історії краю, можна побачити зброю захисників замку та документальні матеріали подій, що відбувалися в Мукачево та Закарпатті у 20 ст. Відділ етнографії широко представляє життя та побут мешканців міста та Закарпаття у 19-20 ст. У галереї експонуються полотна видатних живописців Закарпаття та сучасний живопис українських, угорських та польських майстрів.

Екскурсії в Закарпаття - це дійсно дуже цікаво, пізнавально і надзвичайно красиво. Чомусь люди рвуться на екскурсії за кордон, не знаючи того, що і в Україні є дійсно дуже красиві місця. Відпочинок в Закарпатті подарує вам незабутні враження, заряд енергії і свіжі емоції. Кожен, хто бував тут, закохався в цей край. Не вірите? Значить ви ще там не побували!

 

Джерело: СШ №40


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux