Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

В дошкільних освітніх установах Святошина запроваджують нетрадиційні технології навчання та виховання (фото)

Опубліковано 01 жовтня 2014 року о 10:19
фото

Професіоналізм людини в будь-якій сфері діяльності багато в чому залежить від рівня сформованості її майстерності.

В педагогічній діяльності майстерність є важливим чинником ефективності навчально-виховної роботи, передумовою "творення людини". Діяльність людини, пов'язана з процесом виховання, є унікальним дійством, яке ні з чим іншим порівняти не можна.

Педагогічна майстерність тісно переплітається з поняттям "педагогічне мистецтво". Проте, помилково вважати, що ці терміни перебувають у прямій ієрархічній залежності: педагогічне мистецтво - найвищий етап прояву майстерності. Насправді зв'язок між ними не прямолінійний, а діалектично зумовлений.

У Святошинському районі роботу педагогів та вихователів освітніх установ спрямовано саме на постійне підвищення педагогічної майстерності, рівня кваліфікації, освіченості тощо.

30 вересня 2014 року на базі дошкільного навчального закладу № 547 відбулася школа педагогічної майстерності для вихователів зі стажем педагогічної діяльності три роки, які працюють з дітьми раннього дошкільного віку. Зокрема, розглядалися питання нетрадиційних технологій зображувальної діяльності для вищезазначеної категорії дітей. 

Головували на заході - Любов Зражевська та Олена Іванюк, методисти  науково-методичного центу районного управління освіти, які у вступному слові розкрили значення нетрадиційних технологій у вихованні дітей дошкільного віку.

Олена Вікторівна розкрила присутнім можливості використання скляного мольберту в образотворчій діяльності дітей та його доцільність в роботі вихователя, підвела підсумки роботи та побажала творчості та наснаги всім присутнім.

Увазі присутніх була представлена виставка методичних порад для вихователів та батьків, розробки конспектів занять, зразки психогімнастики та пальчикових ігор для використання під час занять, зразки робіт вихованців закладу.

З доповіддю про художньо - естетичний розвиток дітей раннього віку виступила Т.В.Рибак, завідуюча ДНЗ № 547. Вона розкрила  роль художнього мислення для подальшого навчання і розвитку дітей у старших групах та наголосила, що оновлення змісту навчально-виховного процесу виявляється у створенні належних умов забезпечення розвивального середовища, своєчасному розкритті природних задатків, нахилів і здібностей дитини, інтеграції родинного та суспільного виховання, формуванні готовності вихователя до інноваційної діяльності.

У свою чергу Ірина Вихристюк, вихователь цього ж дошкільного закладу, презентувала свій досвід роботи та розкрила свої секрети особливостей організації проведення занять з використанням нетрадиційних технік (малювання жорстким напівсухим пензлем, пальчиком, малювання долонькою, малювання ватною паличкою, печатками з картоплі відтиск пробкою). Визначила головні напрямки та методи роботи з малюками нетрадиційними техніками малювання.  Зазначила важливість гри, супровід малювання емоційним коментарем, використання віршів, загадок, потішок тощо.

Ірина Павлівна поділилась рецептом, щодо приготування безпечних фарб та надала рекомендації вихователям та батькам.

Після презентації власного досвіду роботи з актуальної теми вихователь дошкільної установи  провела  майстер-клас  на тему: “Пізнаємо світ краси”.

Під час проведення майстер-класу всі запрошені прийняли активну участь у малюванні, були застосовані долоні, пальці, фарби, пензлики,  ватні  палички, фантазія та творчі здібності всіх присутніх.

У підсумку ж вихователі обмінялися думками і відзначили значимість отриманих нових  знань, які  надають творчій праці педагога сучасної,ширшої стежки до сердець своїх вихованців.

 

Джерело: управління освіти.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux