В КНП «ЦПМСД № 2» проведені заходи до Всесвітнього дня серця (фото)
Згідно зі статистичними даними, від серцево-судинних хвороб щороку помирає майже півмільйона людей. Це більше, аніж від раку, туберкульозу й СНІДу, разом узятих. Загалом близько 25 мільйонів українців мають ті чи ті проблеми з серцем. На жаль, їхня кількість не лише не зменшується, а навпаки, зростає. В Україні показник смертності, пов'язаний із серцево-судинними хворобами, сягає понад 60 відсотків.
Найчастіше серцево-судинні проблеми пов’язані з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця та аритмією. Наприклад, близько 25 відсотків інсультів розвиваються на тлі такого порушення ритму серця, як миготлива аритмія, тому, звісно, запобігання аритмії має дуже велике значення. Утім, будь-які збої в його роботі можуть з часом мати вельми сумні наслідки. Чинників, які провокують виникнення серцево-судинних захворювань, дуже багато. Наприклад, гіпертонічна хвороба, яка, за висновками експертів ВООЗ, чи не найчастіше провокує інсульт, інфаркт. А тих, хто її має, у нас понад 12 мільйонів. Левова частка з них рано чи пізно починає страждати від ішемічної хвороби серця. На жаль, кожен третій дорослий громадянин України має гіпертонію.
З метою популяризації профілактики захворювань серцево-судинної системи, виховання небайдужого ставлення до свого здоров’я у «ЦПМСД №2» 29 та 30 вересня проведено «дні серця», під час яких до лікарів звернулося 247 осіб. При вимірюванні артеріального тиску, консультацій кардіолога та лікарів - терапевтів дільничних у 28 % пацієнтів встановлено діагноз гіпертонічна хвороба, у 6% - виявлено приховані захворювання серця, у 17% - порушення серцевого ритму, 34% звернулися з профілактичною метою та 15% - за викликом лікарів для диспансерного огляду.
Джерело: КНП «ЦПМСД» №2 Святошинського району.